Vandalen trekken spoor van vernieling door Anderlecht
Rond half acht vrijdagavond begonnen zo'n vijftien vandalen aan hun vernielingstocht. De ruiten van zo'n 20 auto's werden ingeslagen. Ook verschillende bushokjes moesten eraan geloven.. Eén wagen werd in brand gestoken met een molotovcocktail.
De jongeren speelden een kat- en muisspel met de politie en lieten een spoor van vernielingen achter van het centrum van Anderlecht tot in de wijk Kuregem in dezelfde gemeente.
De politie kon vrijdagavond nog een aantal mensen oppakken. Eén minderjarige werd aangehouden en ter beschikking van de jeugdrechter gesteld.
De politie vermoedt dat er een link is tussen de relletjes van vrijdagavond en de 25-jarige overvaller die donderdag is doodgeschoten in Laken. De gangster was afkomstig uit Anderlecht. Op 27 december was hij uit de gevangenis van Namen ontsnapt. Donderdag pleegde hij een overval op de Lidl in Sint-Jans-Molenbeek. In Laken werd hij dodelijk getroffen nadat hij gevuurd had op politieagenten.
Auto in brand
Zaterdagnacht was het opnieuw onrustig in dezelfde buurt. In de Victor
Rauterstraat werd een auto in brand gestoken. De politie kan echter niet
bevestigen dat er een verband is met de incidenten van vrijdag.
Lees meer over: Anderlecht , Samenleving
Fijn dat je wil reageren. Wie reageert, gaat akkoord met onze huisregels. Hoe reageren via Disqus? Een woordje uitleg.