Menu

Iets gezien in de stad? Meld het aan onze redactie

Site by wieni

Belgian Beer Weekend 

Belgian Beer Weekend wordt in september voortgezet met de 'Belgian Beer Culture Days'

© Belga
10/08/2026

Het Belgian Beer Weekend, dat dit jaar toe is aan zijn 26e editie, wordt begin september uitgebreid met de 'Belgian Beer Culture Days'. Goed voor in totaal tien dagen vol festiviteiten rond de Belgische brouwcultuur, zo maakten de Belgische brouwers maandag bekend. Er komt onder meer een tijdelijke bar aan het Beursplein.

In 2016 had de VN-organisatie Unesco de 'biercultuur in België' opgenomen in haar lijst van immaterieel cultureel erfgoed van de mensheid. Deze erkenning had niet zozeer betrekking op de kwaliteit van het bier, maar wel op de plaats die het inneemt in het dagelijks leven van de Belgen en in het sociale leven, op zijn rol als 'levend erfgoed' en op zijn diversiteit.

De Belgian Beer Culture Days willen dit van 4 tot en met 13 september onder de aandacht brengen. Het Belgian Beer Weekend fungeert als openingsweekend, met de traditionele viering in de Sint-Michiels-en-Sint-Goedele-kathedraal en een 'academische sessie' in het stadhuis van Brussel. Van vrijdagavond tot zondag verandert de Grote Markt in een proeverij, met meer dan 500 verschillende bieren van 49 brouwerijen.

Tussendoor en gedurende het hele evenement wordt er een 'Belgian Beer Culture Bar' ingericht op het Beursplein, in het centrum van Brussel, met een veertigtal brouwerijen en diverse activiteiten rond het brouwen en proeven.

Ook in de rest van het land staat het Belgische bier in de deelnemende cafés en supermarkten de hele week in de schijnwerpers. En tijdens het weekend van 12 en 13 september, dat de tien dagen durende festiviteiten afsluit, moeten bierliefhebbers in Brugge zijn voor het 'Brugs Bierfestival'.

De Chevalerie du Fourquet des Brasseurs schaart zich dit jaar mee achter het evenement, vermelden de Belgische brouwers nog.