Menu

Iets gezien in de stad? Meld het aan onze redactie

Site by wieni

Mini-Europa

In Mini-Europa werd maandag de miniatuurversie van het nieuwe Bloementapijt onthuld. Die beeldt het kunstwerk De grote golf van Kanagawa af van Katsushika Hokusai. De levensgrote versie zal van 13 tot 16 augustus te zien zijn op de Grote Markt.

De onthulling van de miniatuurversie van het bloementapijt in Mini-Europa vond plaats in aanwezigheid van de Japanse ambassadeur in België, Takeshi Osuga.

"Het Bloementapijt is een van de niet te missen evenementen van de Brusselse zomer”, klinkt het bij Nawal Ben Hamou (PS), Brussels cultuurschepen en voorzitter van de vzw Bloementapijt van Brussel.

“Dit jaar hebben we het voorrecht om Japan als eregast te mogen verwelkomen, tien jaar na zijn opvallende deelname in 2016. De onthulling in avant-première in Mini-Europa is een prachtig symbool van de uitstraling en de aantrekkingskracht van onze stad.”

Kanagawa

Tijdens de 24e editie van het Bloementapijt viert het evenement de 160 jaar diplomatieke en vriendschappelijke betrekkingen tussen België en Japan. Het tapijt is geïnspireerd op de esthetiek van de inktprent De grote golf van Kanagawa van de schilder Katsushika Hokusai.

De Japanse kunstenaar Hiro Sugiyama en zijn collectief Enlightenment brengen een hedendaagse herinterpretatie ervan, genaamd ‘Neo-Hokusai’. In deze levensgrote versie bestaat het werk uit 500.000 dahlia’s, die een oppervlakte van bijna 1.300 vierkante meter bedekken.

“Dit is een mooie gelegenheid voor onze winkels, restaurants en ambachtslieden om zich van hun beste kant te laten zien, met de talrijke bezoekers die de unieke en vluchtige schoonheid van dit kunstwerk komen ontdekken”, klinkt het nog bij Didier Wauters (Les Engagés), schepen van Economie.

De miniatuurversie van het bloementapijt blijft twee jaar lang in Mini-Europa liggen, tot de onthulling van het volgende tapijt.