Menu

Iets gezien in de stad? Meld het aan onze redactie

Site by wieni
1850 Vrijheidsplein 14

| Vijf zomerse zondagen kan je genieten van gratis lunchactiviteiten op het Vrijheidsplein.

Stad Brussel voorziet gratis randanimatie om de zomer op te fleuren

© BRUZZ
09/05/2026

Brussels schepen van Handel Didier Wauters (Les Engagés) kondigt de start aan van het het zomerprogramma ‘Enjoy BXL by terraces’. Daarmee wil de stad de terrassen en pleinen in de zomer nog meer doen bruisen, en ze vullen met ‘sfeer, muziek en gezelligheid’.

Van mei tot en met juli kan je in de hoofdstad genieten van randanimatie zoals kleine jazzconcerten, een grote guinguette in de Marollen en familiepicknicks op de pleinen en terrassen van de winkelbuurten.

Zo komt elke vrijdag, van 8 mei tot 5 juni, tussen 16u en 19u de Oude Korenmarkt in het centrum “tot leven op het ritme van jazz en blues.”

“Studenten van het Koninklijk Conservatorium bieden voorbijgangers een warme en toegankelijke muzikale pauze”, legt Wauters uit.

In de kijker

Vanaf 21 juni komt ‘Vrij Lunchen’ vijf zondagen lang naar het Vrijheidsplein. Telkens van 12 tot 16 uur, kan je er genieten van creatieve workshops, vertelmomenten, gezelschapsspellen en picknicks op het Vrijheidsplein.

Het programma voorziet ook twee extraatjes voor de Marollen. Zo wordt de Zwaardstraat sfeervol verlicht en kan je er cocktails degusteren aan de voet van het reuzenrad op het Poelaertplein. Daarnaast verwelkomt het Vossenplein, op initiatief van de handelaars, voor de derde keer de Guinguettes van de Marollen. Elke donderdagavond wordt er een groot gedeeld terras opgesteld, opgevrolijkt met concerten, danslessen en spelletjes.

“Met 'Enjoy BXL by terraces' wil ik de Brusselse terrassen in de kijker zetten als echte ontmoetingsplaatsen en tegelijk de handelaars ondersteunen die dagelijks de ziel van deze wijken vormen”, besluit schepen Wauters.