Brussel-stad verandert vanaf 14 augustus tien dagen lang in één groot dansplatform. Het Brussels Dance Festival pakt uit met bijna vijftig gratis en betalende activiteiten - performances, concerten, workshops, battles - op drie buitenpodia en verschillende culturele partnerlocaties.
Ook dit jaar worden er dansactiviteiten gepland op het Beursplein.
Van tango tot dancehall en K-pop: Brussels Dance Festival palmt het stadscentrum in
Van tango, moderne dans, salsa of hiphop tot K-pop, Bollywood en dancehall: midden augustus staat het centrum van Brussel in het teken van dans, in alle stijlen en voor alle niveaus.
Brussels Dance Festival, een initiatief van Brussels Major Events, de evenementenpool van Brussel-Stad, brengt artiesten en dansgezelschappen, -scholen, -collectieven en Brusselse culturele instellingen samen. Onder meer De Munt, Bozar, de Koninklijke Musea voor Schone Kunsten van België, Cinema Palace, Les Estivales de la Danse, Europa Danse Company, Superkarma werken mee aan het programma.
De aftrap van Brussels Dance Festival wordt vrijdag 14 augustus gegeven op het De Brouckèreplein met een gratis salsaworkshop. ’s Avonds volgt de openingsshow op het Beursplein met aansluitend een afterparty in de rooftopbar van de Beurs, gehost door KULTURA Brussels.
Pleinen worden podia
Naast vier centrale festivallocaties op het Beursplein, het De Brouckèreplein, het Muntplein en in het Stadhuis, zijn er ook dansactiviteiten in KBR, Bozar, Cinema Palace en Koninklijke Musea voor Schone Kunsten België. Alle activiteiten op de drie pleinen zijn gratis.
“De kracht van dans is dat ze van niemand en tegelijk van iedereen is. Juist wanneer haar energie de openbare ruimte inneemt, komt die kracht ten volle tot uiting”, zegt Schepen van Cultuur en Grote Evenementen Nawal Ben Hamou (PS). “Tien dagen lang verandert het centrum van Brussel in een open dansvloer voor iedereen.”
De Schepen benadrukt dat de programmatie van Brussel Dance Festival kadert in de ambitie van de Stad Brussel om van Brussel tegen 2030 de Europese hoofdstad van de dans te maken. “Het is een mooie manier om het imago te versterken van een stad in beweging, die jaar na jaar uitgroeit tot een van de Europese hoofdsteden van de dans”, aldus Ben Hamou. Ze ziet de toegankelijkheid van dans als belangrijke factor om in te zetten op de discipline, ook bij andere initiatieven van de Stad, zoals Vauxhall Summer, klinkt het.
Lees meer over: Brussel-Stad , Events & Festivals , Cultuurnieuws , Brussels Dance Festival , Brussels Major Events