Bezoekers kunnen vanaf donderdag naar de expositie The Last Days of Pompeï: The Immersive Exhibition aan de Heizel. Daar opent een grootschalige digitale tentoonstelling over de geschiedenis van de Romeinse stad Pompeii. De tentoonstelling trok al meer dan 800.000 bezoekers aan in onder meer Wenen, Madrid, Berlijn en Peking.
De tentoonstelling trok al meer dan 800.000 bezoekers aan in onder meer Wenen, Madrid, Berlijn en Peking.
Virtuele expo 'The Last Days of Pompeï' opent deuren op de Heizel
Als bezoeker beland je plotsklaps in het virtuele Pompeï, enkele uren voor de totale vernietiging in 79 als gevolg van de uitbarsting van de vulkaan Vesuvius.
De tentoonstelling voorziet in meer dan 3.000 vierkante meter virtuele geschiedenis, inclusief een projectieruimte van 8 meter hoog, virtual reality en interactieve elementen in het digitale universum. Overigens werpen bezoekers er ook een blik op tal van "originele" antieke artefacten en replica's uit het oude Rome, waaronder sculpturen, glaswerk, gebruiksvoorwerpen en medisch materiaal.
Straten en zuilen
Tijdens de wandeling trekken bezoekers langszij thematische reconstructies van zuilengalerijen, Romeinse tempels en amfitheaters. "Je slentert door de straten en beleeft de laatste momenten van Pompeï, vlak voor de uitbarsting."
De tentoonstelling, vanaf 23 oktober 2025 in Terminal 1 aan Brussels Expo op de Heizel, is een wereldwijd bekroonde attractie. Ook natuurmagazine National Geographic is er lovend over.
De immersieve belevenis combineert archeologische kennis met de creatieve kracht van storytelling en geavanceerde technologie. De hele ervaring wordt versterkt door een speciaal gecomponeerde originele soundtrack, opgenomen met het Audiocult Orchestra en Choir. "Deze krachtige soundtrack, gecombineerd met een volledig meertalige ervaring (Engels, Frans, Vlaams, Duits, red.), zorgt voor een emotionele en inclusieve reis voor alle doelgroepen", aldus de expositie op de vooravond van de opening donderdag.
Lees meer over: Brussel-Stad , Laken , Expo , Cultuurnieuws , immersive experience , Terminal 1 , Archeologie , Heizel , Brussels Expo
Fijn dat je wil reageren. Wie reageert, gaat akkoord met onze huisregels. Hoe reageren via Disqus? Een woordje uitleg.