De korte animatiefilm Klonter van de Brusselse regisseur Levi Stoops is geselecteerd voor het Curtas Vila do Conde International Film Festival in Portugal. De film wordt vertoond binnen het programma Midnight Madness, een selectie van eigenzinnige kortfilms van over de hele wereld. Dat meldt het Vlaams Audiovisueel Fonds (VAF) dinsdag. Het festival vindt plaats van 17 tot 26 juli in de stad Vila do Conde.
©
Levi Stoops
| In 'Klonter' denkt de eenzame arbeider Frankie dat hij zal sterven, maar op weg naar de hemel verandert hij in een planeet.
Animatiefilm van Brusselaar Levi Stoops geselecteerd voor Portugees filmfestival
In Klonter denkt de eenzame arbeider Frankie dat hij zal sterven, maar op weg naar de hemel verandert hij in een planeet. Op zijn lichaam ontstaat nieuw leven, waardoor hij voor het eerst niet langer alleen is. Wanneer dat nieuwe leven zijn voortbestaan bedreigt, wordt Frankies liefde voor zijn nieuwe metgezellen zwaar op de proef gesteld.
Klonter is geschreven en geregisseerd door de geboren en getogen Brusselaar Levi Stoops. De productie is in handen van Annemie Degryse voor het productiebedrijf Lunanime. De film was eerder al te zien op de festivals van Gent, Leuven, Leipzig en Brussel.
Wilde fantasie
“In essentie gaat het over iemand die een wilde fantasie heeft, maar in het dagelijks leven volstrekt inspiratieloos is. Klonter is een afrekening met een versie van mezelf die niet goed weet hoe hij vooruit moet in het leven omdat hij alsmaar bezig is met heel gekke ideeën. Ik besloot niet te lief te zijn voor hem", vertelde Stoops eerder in een interview met BRUZZ naar aanleiding van de vertoning op het Brussels Short Film Festival.
België is dit jaar, samen met Spanje, een van de twee focuslanden op het filmfestival Curtas Vila do Conde. Binnen die Belgische focus zijn twee Vlaamse projecten geselecteerd voor het industrieprogramma. In Camera van Eva Giolo, die in Brussel woont, is geselecteerd voor het programma In Development en Sven Spur presenteert Push tijdens de Industry Screenings.
BRUZZ als voorkeursbron in Google
Wil je BRUZZ als eerste zien in je zoekresultaten over Brussel? Dan kan je bij Google BRUZZ.be instellen als jouw voorkeursbron. Zo mis je niets van het nieuws.
Lees meer over: Brussel , Film , Levi Stoops , Klonter , Drijf , Vlaams Audiovisueel Fonds , Curtas Vila do Conde , Portugal , Animatiefilm