Menu

Iets gezien in de stad? Meld het aan onze redactie

Site by wieni

Belga image

| De twaalf finalisten bij de proclamatie op 17 mei.

Twaalf finalisten beginnen aan de slotweek van de Koningin Elisabethwed­strijd

© Belga
25/05/2026

De finalerondes van de Koningin Elisabethwedstrijd voor cello starten maandag en vinden plaats tot en met zaterdag 30 mei in Bozar in Brussel. Onder de twaalf finalisten bevindt zich geen Belg.

De twaalf finalisten zijn: Andrew Ilhoon Byun, Clara Dietlin, Tae-Yeon Kim, Yo Kitamura, Leland Ko, Álvaro Lozano Cames, Lionel Martin, Krzysztof Michalski, Dilshod Narzillaev, Ettore Pagano, Ivan Sendetsky en Maria Zaitseva. De finalisten zijn afkomstig uit Canada, Frankrijk, Zuid-Korea, Japan, de Verenigde Staten, Spanje, Duitsland, Polen, Oezbekistan, Italië en Rusland.

Vanaf vandaag treden er elke avond twee van de twaalf finalisten op met het Belgian National Orchestra, geleid door Antony Hermus. Ze vertolken elk een onuitgegeven verplicht werk, speciaal voor de finale van deze cello-editie geschreven, en een concerto naar keuze.

De proclamatie van de rangschikking van de laureaten vindt plaats na het laatste optreden, op zaterdag 30 mei rond middernacht.

Alle tickets voor de finale, de winnaarsconcerten en de slotceremonie zijn uitverkocht. De finale is live te zien op het kanaal van Ketnet met Katelijne Boon en Clara De Decker als presentatoren. Op zaterdag is de laatste finaledag te volgen vanaf 20 uur op VRT Canvas, met aansluitend de proclamatie. De compilatie 'Het beste van de wedstrijd' is vanaf maandagavond 1 juni te zien op VRT MAX en wordt op zondag 7 juni uitgezonden op VRT 1.