Menu

Iets gezien in de stad? Meld het aan onze redactie

Site by wieni

Dakh en In Limbo, twee organisaties van Toestand vzw hebben hun intrek genomen in de grote loods van voormalige pallettenmaker Omer.

Spullenbibliotheek In Limbo en jongerenwerking Dakh vinden onderdak in Anderlechtse loods

SAH
© BRUZZ
27/08/2026

De gigantische loods achter huisnummer 46 aan de Fernand Demetskaai in Anderlecht was de werk- en woonplaats van Omer. Samen met zijn vrouw maakte hij er veertig jaar lang palletten en kisten. Nu kan In Limbo er terecht voor zijn activiteiten: spullen verzamelen en ze tegen een spotprijs verkopen aan verenigingen. Ook voor Dakh biedt de plek veel mogelijkheden.

De nieuwe locatie bestaat uit een lobby, waar de keuken en het salon komen. Dan volgt een eerste grote loods waar Dakh haar dans- en streetculture hub kan uitbouwen en uitoefenen. In de de tweede en grootste loods huist voortaan de spullenbank In Limbo. "Als je dingen wil maken en zaken onderneemt als vereniging of collectief kan je bij ons terecht voor alles, behalve kleding en IKEA-spullen", vertelt Tine Declerck.

De organisatie is zeer blij met de vondst, maar er is nog veel werk: "Wie wil komen helpen opruimen en klaarzetten voor de opstart is zeer welkom."

Fijn dat je wil reageren. Wie reageert, gaat akkoord met onze huisregels. Hoe reageren via Disqus? Een woordje uitleg.

Lees meer over: Saïd in the City , Anderlecht , Samenleving , Jongeren , in limbo , DAkH , Demetskaai , Fernand Demetskaai , toestand vzw , Brussel Kort