Menu

Iets gezien in de stad? Meld het aan onze redactie

Site by wieni

Photonews

| Woensdagochtend is een volgeboekte vlucht van Brussels Airlines met bestemming Tel Aviv in Israël vertrokken zoals voorzien.

Vakbond boycot bagageafhandeling op vluchten Brussels Airlines naar Tel Aviv

© Belga
13/08/2025

Woensdag omstreeks 10 uur is een volgeboekte vlucht van Brussels Airlines met bestemming Tel Aviv in Israël vertrokken zoals voorzien. Het ging om de eerste vlucht in maanden, als gevolg van de onrust in het Midden-Oosten. De bagageafhandeling van de vlucht werd wel verstoord door een boycot van het personeel op de luchthaven, zegt vakbond ACV Puls in een persbericht. Het management van Brussels Airlines zou zelf hebben moeten instaan voor de bagageafhandeling.

De woordvoerder van de luchtvaartmaatschappij beklemtoont dat alle bagage aan boord is van het vliegtuig en dat de check-in -die Brussels Airlines zelf uitvoert- probleemloos is verlopen.

Brussels Airlines vloog eind vorig jaar en begin dit jaar maandenlang niet van en naar Tel Aviv. Begin februari werden de vluchten hervat, maar begin mei werden ze opnieuw opgeschort omdat het geweld in de regio opnieuw was opgelaaid. Vandaag/woensdag zijn de vluchten dus hervat: Brussels Airlines voert ze twee keer per week uit.

Dat stuit echter op onbegrip bij de vakbond ACV Puls. Die uitte dinsdag al zijn bezorgdheid over de veiligheid van het personeel aan boord van het vliegtuig. De vakbond heeft daarom verzoening aangevraagd bij het paritair comité.

Ook de bagageafhandeling van de vlucht verliep niet volgens plan, door een boycot van de werknemers op Brussels Airport, zegt ACV Puls. De vakbond begrijpt niet dat de vluchten worden hervat, net nu de Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft aangekondigd dat hij Gaza volledig wil bezetten. "Onze mensen hebben geen zin om bewust in een situatie gestuurd te worden die een reëel risico inhoudt. Veiligheid gaat altijd voor commercieel belang. We steunen deze boycot volledig zolang de spanningen in de regio aanhouden", zegt vakbondsafgevaardigde Hans Elsen.

Volgens hem blijft de boycot van kracht tot de vluchten naar Tel Aviv volledig worden stopgezet.

Fijn dat je wil reageren. Wie reageert, gaat akkoord met onze huisregels. Hoe reageren via Disqus? Een woordje uitleg.

Lees meer over: Brussel , Economie