Menu

Iets gezien in de stad? Meld het aan onze redactie

Site by wieni
Osama Krayem, beschuldigde op het assisenproces van de aanslagen in Brussel van 22 maart 2016 op Brussels Airport en metro Maalbeek

| Osama Krayem, de terrorist die in ons land al tot levenslang werd veroordeeld voor zijn betrokkenheid bij de aanslagen in Brussel van 22 maart 2016.

Verdediging terrorist Krayem wijst op 'zwakte' bewijs tijdens terreurproces in Zweden

© Belga
26/06/2025

De advocate van Osama Krayem, de terrorist die in ons land al tot levenslang werd veroordeeld voor zijn betrokkenheid bij de aanslagen in Brussel van 22 maart 2016, heeft donderdag gewezen op de "zwakte" van het bewijsmateriaal dat door het Zweedse openbaar ministerie werd aangedragen. Krayem staat in Stockholm terecht voor medeplichtigheid aan de verbranding van een Jordaanse piloot in 2014.

Een vliegtuig van de Jordaanse luchtmacht werd op 24 december 2014 neergeschoten. Leden van terreurorganisatie IS namen de piloot gevangen. De militair werd opgesloten in een kooi en zou levend zijn verbrand. Zijn executie werd gefilmd en de beelden werden verspreid.

"Het feit dat Osama Krayem de enige persoon is die vervolgd kan worden - de anderen zijn meer dan waarschijnlijk overleden - maakt de taak voor de verdediging nog moeilijker en delicater", onderstreepte advocate Petra Eklund. "Er is niemand die de verklaringen van mijn cliënt kan komen ondersteunen."

'Eerste keer dat ik iemand zag branden'

De uit het Zweedse Malmö afkomstige Krayem had tijdens een eerste verhoor aangegeven dat hij slechts 15 tot 20 minuten op de plaats delict was geweest en niet wist wat er stond te gebeuren. "Ik was doodsbang, het was de eerste keer dat ik iemand zag branden", zei hij toen.

Tijdens het proces zelf hield Krayem, net als tijdens zijn processen in België en Frankrijk, de lippen stijf op elkaar. Het verdict van de rechtbank valt op 31 juli om 11.00 uur. Krayem riskeert levenslang.

De 32-jarige Zweed zit momenteel een celstraf van 30 jaar uit in Frankrijk. Ook daar werd hij al veroordeeld voor zijn aandeel in de aanslagen van 13 november 2015.

In 2023 kreeg hij in Brussel een levenslange celstraf voor zijn betrokkenheid bij de aanslagen van 22 maart 2016. Krayem had zich in 2014 aangesloten bij IS in Syrië, voordat hij terugkeerde naar Europa.