22 april 2024: renovatiewerken aan de Leonardkruispunt (kruising Brusselse Ring en E411, grondgebied Tervuren en Oudergem.

Belgaimage

| Renovatiewerken aan het Leonardkruispunt (archief).

Renovatie tunnel E411 aan Leonardkruispunt start op 3 maart

© Belga
14/02/2025

De renovatie van de tunnel van de E411 aan het Leonardkruispunt tussen Tervuren en Oudergem start op maandag 3 maart. Dat heeft het Vlaams agentschap Wegen en Verkeer vrijdag aangekondigd. Vanaf 1 maart gaan de verbindingen richting Namen en Waterloo voor de binnenring overdag weer open, wat voor minder hinder moet zorgen.

De werken kaderen in de grote vernieuwing die het Leonardkruispunt momenteel ondergaat. Onder het kruispunt bevinden zich twee tunnels: een 360 meter lange voor de Brusselse Ring (R0) en een 80 meter lange voor de E411.

De tunnel van de Ring ondergaat sinds maart 2023 een integrale renovatie. Vanaf maart is het ook de beurt aan de E411-tunnel: omdat die minder lang is dan die van de Brusselse Ring, zullen de werken minder tijd in beslag nemen.

De werken zelf zijn zeer gelijkaardig aan de werkzaamheden die de tunnel van de Ring heeft ondergaan. De betonnen structuur krijgt een grondige onderhoudsbeurt, en het wegdek wordt vernieuwd. De tunnel krijgt verder een brandwerende bekleding.

Open overdag

Vanaf zaterdag 1 maart zal Wegen en Verkeer enkel nog 's avonds en 's nachts in de tunnel van de Brusselse Ring werken. Op werkdagen worden de twee tunnels om 5.30 uur opengesteld voor alle verkeer, zodat de ochtendspits geen hinder ondervindt. Pas om 20.30 uur gaan de kokers weer dicht.

Vooral het verkeer dat vanuit Zaventem komt en richting Namen of Waterloo rijdt, zal vanaf 1 maart vlotter rijden dan de afgelopen maanden het geval was, omdat het verkeer van de binnenring overdag opnieuw door de Leonardtunnel zal kunnen rijden. Ook de twee verbindingslussen tussen Waterloo en Oudergem gaan vanaf 1 maart overdag weer open.

Één koker

Als de werken in de E411-tunnel starten op 3 maart, wordt het verkeer van de twee rijrichtingen door één koker geleid, namelijk de koker waar normaal gezien enkel het verkeer richting Namen doorrijdt.

Binnen enkele maanden zal deze situatie omwisselen: dan zal het verkeer in de beide rijrichtingen door de koker rijden waar normaal gezien enkel het verkeer richting Brussel rijdt.

Het verkeer naar Namen zal over twee rijstroken kunnen rijden, het verkeer richting Brussel over één. Het Verkeerscentrum verwacht vanwege de aanpassingen langere wachttijden dan normaal, ondanks dat het verlies aan capaciteit gecompenseerd wordt door de omleiding via Maleizen die wegvalt (omdat de verbindingslussen tussen Waterloo en Oudergem opnieuw open gaan overdag).

Iets gezien in de stad? Meld het aan onze redactie

Site by wieni