Menu

Iets gezien in de stad? Meld het aan onze redactie

Site by wieni
Files op de Brusselse Ring (R0)

| Files op de Brusselse Ring (R0.)

Hinder door werken op Brusselse ring tot eind augustus

© BRUZZ
30/07/2025
Updated: 04/08/2025 07.14u

Het Agentschap Wegen en Verkeer start maandag met grootschalige asfalteringswerken over 7 kilometer op de Brusselse ring (R0) tussen Beersel en het knooppunt Halle (A8). Het wegdek wordt vernieuwd over een afstand van 3,5 kilometer in beide richtingen, waardoor het verkeer tijdelijk over twee versmalde rijstroken per richting rijdt. De hinder zal vooral voelbaar zijn tijdens de spitsuren.

De werken op de Brusselse ring moeten het verouderde wegdek - met scheuren, oneffenheden en spoorvorming door intens vrachtverkeer - over 3.500 meter in beide richtingen vernieuwen en de verkeersveiligheid verhogen.

De aannemer freest er het bestaande asfalt tot 12 cm diep weg, waarna twee nieuwe asfaltlagen en markeringen worden aangebracht. Tegelijk optimaliseert Wegen en Verkeer de rijstrookbreedtes en in- en uitvoegstroken, waardoor de Brusselse ring veiliger wordt voor doorgaand verkeer.

Door de werken moet het verkeer vanaf maandag tot eind augustus in beide richtingen over twee in plaats van de normale drie rijstroken. Om veilig te kunnen werken, worden ter hoogte van elk op- en afrittencomplex de oprit en afrit of verbindingslus van het knooppunt Halle afgesloten wanneer er aan die weghelft gewerkt wordt.

Het Vlaams verkeerscentrum verwacht vooral op de buitenring lichte tot matige hinder in de ochtendspits en matige tot zware hinder in de avondspits. Het verkeer op de binnenring ondervindt eerder matige hinder in de ochtendspits en lichte hinder tijdens de avondspits.

Gelijktijdig voert het agentschap tussen maandag en eind augustus renovatiewerken uit aan de riolering op de A8, tussen Halle en de Waalse grens. Om veilig te kunnen werken wordt de linkerrijstrook ingenomen tijdens de volledige duur van de werken met vaste signalisatie. Verkeer op de A8 moet tijdens de werken in beide rijrichtingen over één rijstrook. Er zal daardoor ook meer hinder zijn voor het doorgaand verkeer.