Het Rechtscollege heeft onregelmatigheden vastgesteld bij de verkiezing van de OCMW-raad in Koekelberg. Die moet worden overgedaan.

©
gemeente Koekelberg
| Koekelberg. 'Het meest vrouwelijke college van Brussel' poseert voor de camera. PS-voorzitter Ahmed Laaouej is geen burgemeester meer, maar zit nu de gemeenteraad voor.
Rechtscollege annuleert verkiezing OCMW-raad in Koekelberg
Op 23 december werd de OCMW-raad van Koekelberg verkozen. Maar die verkiezing bleek niet helemaal correct verlopen. Zo ontbraken in de voordrachtsacte van enkele OCMW-raadsleden van PS en Les Engagés de opvolgers. Ook stond Ahmed Laaouej (PS) nog als burgemeester op de documenten, terwijl intussen Olivia P’Tito al de eed had afgelegd.
Het gemeentebestuur heeft de voordrachtsacte nadien nog proberen wijzigen, en heeft die wijziging laten goedkeuren door de gemeenteraad. Volgens het Rechtscollege is het gemeentebestuur daarbij het boekje te buiten gegaan. De verkiezingen zijn niet rechtsgeldig, oordeelt het Rechtscollege, en moeten dus worden overgedaan.
3 februari
Twee gemeenteraadleden (van MR en van Ecolo) hadden eerder al een klacht ingediend bij het Rechtscollege omwille van de onregelmatigheden, maar die klacht is onontvankelijk verklaard. Tegelijk hadden de vier betrokken OCMW-raadsleden van de PS een advocaat onder de arm genomen om de zaak te betwisten. Zij bijten nu in het zand.
De verkiezing van de OCMW-raad moet dus worden overgedaan. Veel tijd rest er niet want op 3 februari gaat de OCMW-raad officieel van start.
Lees meer over: Koekelberg , Politiek , Koekelberg kiest