In Sint-Jans-Molenbeek zijn woensdagnamiddag verschillende bewoners van een flatgebouw onwel geworden. De brandweer stelde in het gebouw hoge CO2-waarden vast en heeft het hele gebouw verlucht.
©
Brandweer van Brussel
Verschillende flatbewoners onwel door hoge concentratie CO2 in Molenbeek
De getroffen bewoners werden ter plaatse verzorgd, niemand moest naar het ziekenhuis worden overgebracht. De juiste oorzaak van de hoge CO2-waarden is niet duidelijk.
"Onze ploegen, de medische hulpdiensten van de noodcentrale en de lokale politie Brussel West zijn rond 13.40 uur uitgerukt naar de Mahatma Ghandilaan (nabij metrostation Ossegem) in Sint-Jans-Molenbeek, omdat meerdere bewoners van een flatgebouw er kloegen over hevige irritatie aan de luchtwegen", zegt brandweerwoordvoerder Walter Derieuw. "In sommige gevallen leidde dat zelfs tot braken."
Pepperspray
"Vijf bewoners werden geëvacueerd van de tiende en elfde verdieping en opgevangen door de medische teams", gaat de woordvoerder verder. "In het gebouw hing een penetrante geur, die deed denken aan pepperspray. Omdat echter niemand tranende ogen vertoonde, werd ons HAZMAT-team, gespecialiseerd in gevaarlijke stoffen, ingezet om bijkomende metingen uit te voeren."
Die metingen, uitgevoerd door leden van de ploeg in gewone interventiekledij met ademluchttoestel, toonden op bepaalde plaatsen hoge CO2-waarden.
"Het hele gebouw werd grondig doorzocht, maar een bron werd niet gevonden" zegt Derieuw. "Met behulp van meerdere ventilatoren werd het gebouw geventileerd tot de CO2-waarden opnieuw normaal waren. Het gebouw werd omstreeks 16.15 uur vrijgegeven. De geëvacueerde bewoners werden ter plaatse verzorgd, hospitalisatie was niet nodig.”
Lees meer over: Sint-Jans-Molenbeek , Samenleving , co² , Walter Derieuw , brandweer Brussel