Menu

Iets gezien in de stad? Meld het aan onze redactie

Site by wieni

Darts.brussels

Virtuele vogelpik in nieuwe Etterbeekse bar: ‘Erg populair in het buitenland’

© BRUZZ
30/09/2025

Op 20 september opende op het Jourdanplein in Etterbeek het dartscafé Darts.Brussels. Verwacht geen klassiek spelletje vogelpik tegen een dartbord van sisal, maar virtuele spelvormen, camera’s en technologie die elke worp registreert.

De dartsborden bij de nieuwe zaak in Etterbeek bevatten meerdere camera’s die elke worp registreren. Op die manier kunnen spelers achteraf ook hun foto’s, video’s en statistieken doorgestuurd krijgen.

Bij elke goede worp beloont het virtuele systeem spelers overigens met een ‘gift’. “Gooi je goed, kan het zijn dat je een Ronaldo te zien krijgt die een zegegebaar doet. Gooi je slecht, dan krijg je Beyoncé die van het podium valt”, lacht oprichter Laurent Neukermans (32) uit Elsene.

Populair in buitenland

Neukermans ontdekte deze vorm van darten zelf in Parijs, waar hij enkele jaren woonde. Het concept is volgens hem in het buitenland dan ook populairder dan in België. “In onze buurlanden zijn er al tientallen van dit soort bars,” zegt hij. “Het is gek dat het in België nog niet zo is doorgebroken, want we zijn het land met het hoogste aantal dartsfans per capita ter wereld”, zegt hij.

De Elsenaar droomt ervan om zijn bar uit te bouwen tot een Belgische keten, met minstens tien locaties tegen 2027. “Het zou geweldig zijn mocht dit een écht Belgisch verhaal worden”, zegt hij.

Iedereen kan overigens terecht in de bar, voorkennis is niet vereist. “Darts is een intuïtief en laagdrempelig spel,” zegt Neukermans. “Zelfs als je het nog nooit gespeeld hebt, kan je meteen meedoen. Je moet enkel een beetje competitief zijn”.