Menu

Iets gezien in de stad? Meld het aan onze redactie

Site by wieni

Photonews

| De selectie van Anderlecht tijdens de training woensdagavond in een buitenwijk van Chisinau, Moldavië.

Anderlecht verdedigt veilige voorsprong ver van de spanningen in Transnistrië

© BRUZZ - Belga
14/08/2025

RSC Anderlecht staat donderdagavond (aftrap om 19.00 uur) in de Moldavische hoofdstad Chisinau tegenover Sheriff Tiraspol in de terugwedstrijd van derde voorronde in de Conference League. Na de 3-0-zege uit de heenwedstrijd was de voornaamste bekommernis van de Belgische recordkampioen om de wedstrijd te kunnen spelen in de veilige hoofdstad van Moldavië.

Enkele spelers krijgen vanavond rust. Coach Besnik Hasi rekent niet op Thorgan Hazard, Yari Verschaeren, Jan-Carlo Simic, Ali Maamar en de geblesseerde Ilay Camara. Zij bleven allemaal achter in Brussel. Camara staat met een hamstringblessure zelfs enkele weken aan de kant.

Opvallende nieuwkomer bij de kern is Yasin Özcan. De Turkse verdediger werd begin augustus op huurbasis overgenomen van Premier League-club Aston Villa en kan in Moldavië zijn debuut maken voor Anderlecht.

Voor de terugwedstrijd moet Sheriff uitwijken naar Chisinau. Tiraspol is immers de hoofdstad van Transnistrië, een bij Rusland aanleunende de facto onafhankelijke staat die internationaal amper erkend wordt. De FOD Buitenlandse Zaken raadt reizen naar Transnistrië dan ook ten stelligste af. De veiligheid kan er niet worden gegarandeerd, aangezien de autoriteiten van Moldavië er geen controle uitoefenen. Daarom werd vorige week reeds in samenspraak met de UEFA een oplossing gevonden in de centraal gelegen hoofdstad Chisinau.

De partij zal gespeeld worden in het kleine Stadionul Zimbru. Bij zijn vorige Europese thuiswedstrijd, eind juli in de tweede voorronde van de Europa League tegen het Nederlandse FC Utrecht, week Sheriff nog uit naar het Nisporeni Stadium, aan de grens met Roemenië.

Vangnet

Als Anderlecht doorstoot, staat het op 21 en 28 augustus tegenover Aris Limassol of AEK Athene in de laatste voorronde. De Belgische recordkampioen speelt dan eerst thuis. De winnaar van dat tweeluik mag naar de League Phase, de verliezer is Europees uitgeschakeld.

Voor Anderlecht is de Conference League al het vangnet. In de Europa League werd het eerder al op dramatische wijze uitgeschakeld door het Zweedse BK Häcken.

Fijn dat je wil reageren. Wie reageert, gaat akkoord met onze huisregels. Hoe reageren via Disqus? Een woordje uitleg.

Lees meer over: Anderlecht , Sport , RSC Anderlecht , Sheriff Tiraspol , Conference League