David Hubert keert voor even terug naar het Lotto Park. Niet met paars-wit, maar als coach van Union Sint-Gillis, die er morgen de Champions League-wedstrijd tegen Inter Milaan spelen. “We zullen individueel en collectief honderd procent moeten zijn", beseft de kersverse trainer.
©
Belgaimage
| Union-trainer David Hubert op de persconferentie voor de Champions League-match tegen Inter Milaan.
Hubert staat weer in het Lotto Park, deze keer met Union: ‘Spelers moeten ervan genieten'
De 37-jarige Hubert werd in september 2024 na het afscheid van de Deen Brian Riemer eerst ad-interim en daarna definitief aangesteld als hoofdcoach van RSC Anderlecht, maar op het einde van de reguliere competitie moest hij plaatsruimen voor de Kosovaar Besnik Hasi. De Brusselaar ging voor de nieuwe jaargang aan de slag bij OH Leuven, maar maakte vorige week plots de overstap naar Union, waar hij de naar AS Monaco vertrokken Sébastien Pocognoli moest opvolgen.
"Zoals u ziet, draag ik niet meer dezelfde kleuren", zei Hubert maandag op de persconferentie over zijn terugkeer. "Het is een stadion dat we met Union gaan veroveren om er samen met onze supporters onze thuis van te maken. We zullen een geweldige sfeer nodig hebben om deze uitdaging aan te gaan."
Droomcompetitie
Hubert ging met zijn overstap van staartploeg OHL ineens naar kampioen Union, met wie hij in de Champions League debuteert als coach. "Alles gaat heel snel in het voetbal", aldus Hubert.
Als middenvelder van Genk speelde Hubert in 2011 twee wedstrijden in de Champions League, nu maakt hij zijn debuut als trainer op het kampioenenbal. "Champions League is het allerhoogste. Als speler is het de competitie waar je van droomt. Als trainer is het mijn taak om de spelers dat gevoel te laten hebben. Het is iets speciaals en je moet ervan genieten en klaar zijn om te laten zien wat je op dit niveau waard bent."
Hubert was er nog niet bij met Union tegen PSV (1-3-winst) en Newcastle (0-4-nederlaag), maar zal wel lessen trekken uit de wedstrijden van de eerste twee speeldagen.
"Tegen Newcastle was de score zwaar. Dat toont de sterkte van de tegenstanders en het belang van details op dit niveau aan. We zullen bekijken hoe we bepaalde situaties beter kunnen aanpakken, maar het is duidelijk dat we negentig minuten lang op het toppunt van ons kunnen moeten spelen om wat te rapen tegen Inter.”
“We hebben de perfecte match nodig. We mogen ze geen cadeautjes geven, want van een halve kans kunnen ze een doelpunt maken. Ze waren vorig jaar niet voor niets finalist. Het is een sterrenelftal met spelers van wereldniveau, maar uiteindelijk zijn het ook maar mensen met twee armen en twee benen, zoals wij."
Kort dag
Nadat hij zaterdag met 1-3-winst in Charleroi debuteerde, had Hubert maar twee dag de tijd om het Champions League-duel voor te bereiden. "We proberen die korte tijd zo goed mogelijk in te vullen. Veel hebben we niet op het terrein gestaan. Ik heb de klemtoon op het tactische aspect gelegd. Tegen Charleroi heb ik veel positieve dingen gezien, maar ook veel zaken die nog beter kunnen."
De Europese Voetbalbond UEFA heeft maandag de scheidsrechters aangeduid voor de wedstrijden op de derde speeldag in de competitiefase van de Champions League. De Zweed Glenn Nyberg moet morgen Union-Inter in goede banen leiden.
Lees meer over: Brussel , Sport , David Hubert , Champions League , RUSG , Union Sint-Gillis , lotto park , voetbal