De Brusselse brandweer moest zaterdagavond en –nacht uitrukken voor branden in Laken en Schaarbeek. Daarbij raakte niemand gewond.
©
Brandweer Brussel
Kelderbrand in Laken en e-step in brand in Schaarbeek
Het eerste incident deed zich voor op de derde verdieping van een flatgebouw aan de Haachtsesteenweg in Schaarbeek. Een elektrische step stond in een van de flats, maar schoot plots in brand, waarna de bewoners het toestel naar de overloop moesten verplaatsen. Daar werd het door de toegesnelde brandweerlui geblust.
"Niemand raakte gewond en de schade is beperkt gebleven", zegt brandweerwoordvoerder Walter Derieuw. "Nadat we de flats hadden geventileerd en gecontroleerd op de aanwezigheid van CO, konden de bewoners ook naar hun flats terugkeren.”
Laken
Het tweede incident vond plaats in Laken. Daar vond een felle kelderbrand plaats in een rijwoning. Het vuur in het gebouw op de hoek van de Stefaniastraat en de Kerkeveldstraat brak omstreeks 23.15 uur uit.
Bij aankomst van de brandweer kwam er heel wat rook uit de keldergaten en de voordeur, maar de bewoners van het pand, een twintigtal personen, hadden zich al in veiligheid kunnen brengen en waren ongedeerd. Door de brand is het gebouw wel onbewoonbaar.
Lees meer over: Laken , Schaarbeek , Veiligheid , brandweer , brand