Op de Zuidlaan, ter hoogte van de Lacaillestraat, vlak bij het Zuidstation, is afgelopen weekend twee nachten op rij geschoten. Dat verneemt de redactie van BRUZZ en wordt bevestigd door het Brusselse parket. Bij beide schietincidenten vielen geen gewonden.
©
Google Maps
| De Zuidlaan, aan de kruising met de Lacaillestraat en de Bloemistenstraat aan de kant van Brussel-Stad, niet ver van het Zuidstation.
Twee nachten op rij schoten gelost voor café aan Zuidlaan
“Het parket van Brussel bevestigt dat in de nacht van 12 op 13 juli, alsook in de nacht van 13 op 14 juli, meerdere schoten zijn gelost ter hoogte van een café op de Zuidlaan in Brussel”, zo laat Laura Demullier, woordvoerder van het parket aan BRUZZ weten. “De verdachten zijn op de vlucht geslagen. Het labo van de federale gerechtelijke politie en een ballistisch expert zijn ter plaatse gegaan.”
Het schietincident van zaterdagnacht gebeurde rond 03.00 uur, zo meldt Demullier.
Demullier laat verder weten dat het Brusselse parket een onderzoek heeft geopend naar de schietincidenten, in het belang van dat onderzoek geeft het geen verdere commentaar.
Volgens de getuige die het nieuws heeft gemeld aan BRUZZ zouden de schoten gelost zijn met een automatisch geweer, maar die info kon het parket niet bevestigen. Het is ook niet meteen duidelijk over welk café het precies gaat.
Op dinsdag 12 augustus heeft het parket meer details gegeven over de incidenten voor het café, het werd gedwongen om te sluiten. Op 15 juli , één dag na de reeks schietincidenten, werd een wapen aangetroffen in de brievenbus van de geviseerde horecazaak. "Het café blijkt goed gekend te zijn bij drugshandelaars en werd gerechtelijk gesloten", zo laat het parket weten.
Al 40 schietpartijen in 2025
Lees meer over: Anderlecht , Brussel-Stad , Veiligheid , Drugsgeweld , schietpartij Zuidlaan , Parket van Brussel , Zuidwijk , schietincident , oorlogswapen