Menu

Iets gezien in de stad? Meld het aan onze redactie

Site by wieni
Voor bekende mensen ziet het hiernamaals eruit als een film waarin de hoogtepunten van hun leven nog eens dunnetjes worden overgedaan. Na toch al bijna twintig jaar zuurverdiend vagevuur, is het nu de beurt aan poète maudit Serge Gainsbourg.

Hij wordt in Gainsbourg (vie héroïque) van Joann Sfar weer even tot leven gewekt. U zult zien dat zelfs de overbekende facie van Gainsbourg in ons collectieve bewustzijn nu onherroepelijk zal verglijden naar die van acteur Eric Elmosnino.

Maar passons. Naar aanleiding van de filmrelease bedacht verdeler Cinéart de Gainsbourg (bar héroïque). "Gainsbarre" was de zelfgekozen bijnaam van de latere Gainsbourg, die zich halfbezopen en ongeschoren ging toeleggen op de kunst van het provoceren.

De bar is ingericht in een van de ING-containers vlak bij de ingang van de Guldenvliesgalerij, die voor de handelaars het leed van de renovatiewerken moet verzachten. Leuk, maar het is toch wat veel gevraagd om ons echt enthousiast te tonen over deze Gainsbourg-ervaring.

De binnenbekleding met zwart fluweel, een piano en wat stills uit de film is best oké. Maar vergeten dat je daar in een nieuw stuk rommel in de openbare ruimte zit, blijft moeilijk. Maar misschien dat u er keet kunt gaan schoppen met gelijkgezinde Gainsbourg-adepten, of iets hebt aan de aangekondigde artistieke en muzikale interventies. Of aan de drank die wordt geleverd door sponsors als Duvel, Coca-Cola, en Pernod Ricard.

:: Gainsbourg (bar héroïque), Guldenvlieslaan (voor de Guldenvliesgalerij), Elsene
open: 7/7 (> 11.2.2010) van 18.00 > 1.00 uur

Fijn dat je wil reageren. Wie reageert, gaat akkoord met onze huisregels. Hoe reageren via Disqus? Een woordje uitleg.

Lees meer over: Elsene