Grote veiling drukwerk Magritte of Alechinsky: 'Kleine prijs voor grote artiesten'

© BRUZZ
09/05/2017

Het Brusselse veilinghuis Cornette de Saint Cyr, vlakbij de chique Louizalaan, brengt dinsdagmiddag 341 etsen, lithografieën en schetsen op de markt. Belgische kunstenaars uit de twintigste eeuw zijn goed vertegenwoordigd. Je vindt er onder andere werk van René Magritte, Paul Delvaux en Pierre Alechinsky.

Omdat het om drukwerk gaat dat meer dan twaalf keer is gedrukt, een multiple in vakjargon, swingen de prijzen niet meteen de pan uit. Je kan zelfs een reproductie op de kop tikken voor rond de 100 euro.

De originele schetsen en lithografieën, die beperkt zijn in oplage, kunnen wel snel meer dan 2.000 euro kosten.

"Deze markt doet het erg goed," klinkt het bij het Brusselse veilinghuis. "Het is de uitgelezen kans om grote artiesten voor een kleine prijs te kopen."

Lees meer over: culture, Events & Festivals

Iets gezien in de stad? Meld het aan onze redactie

Site by wieni