Menu

Iets gezien in de stad? Meld het aan onze redactie

Site by wieni
In de Nomad Gallery aan de Jacqmainlaan loopt een tentoonstelling met werk van drie Afrikaanse kunstenaars. Kunstenares Louzla Darabi heeft de galerij nu gevraagd om één van haar werken te censureren. Het gaat over 'Scène d'amour', een schilderij uit 2003 en eigendom van een Zweeds museum.

Louzla Darabi gaat inspiratie voor haar tekeningen en schilderijen voornamelijk uitdiepen in drie grote thema's: de dood, lichaam en erotiek, en plaats en droom.

Er wordt Darabi verweten dat ze teksten uit de Koran gebruikt heeft in combinatie met een passionele liefdesscène. Toen 'Scène d'amour' voor het eerst in Zweden getoond werd, kreeg Louzla Darabi de volle lading en werd ze bedreigd. De mensen die haar godslastering verwijten, zijn nu te weten gekomen dat het werk zich nu in Brussel bevindt. Louzla Darabi, die in Parijs woont en werkt, heeft daarom de Brusselse galerij gevraagd haar werk te censureren. De liefdescène in Nomad Gallery kan men nu enkel op afspraak bekijken.

De tentoonstelling heeft als titel 'Wat gaan we doen met Afrikaanse kunst?' Maar nu wordt op de tentoonstelling ongewild ook de vraag gesteld 'Wat gaan we met censuur doen?' Want op de tentoonstelling wordt nog een ander religieus symbool gebruikt. Een groot kruis en een afbeelding van Johannes-Paulus II werden door Malam uit Kameroen beplakt met medicijnen en ziekenhuisafval.

:: Nog tot 2 november in Nomad Gallery, Emile Jacqmainlaan 96, 1000 Brussel, www.moba.be.

Fijn dat je wil reageren. Wie reageert, gaat akkoord met onze huisregels. Hoe reageren via Disqus? Een woordje uitleg.

Lees meer over: Brussel-Stad , Cultuurnieuws