Menu

Iets gezien in de stad? Meld het aan onze redactie

Site by wieni
Voor de vierde keer vindt in de stad Brussel het Maïsfestival plaats. In het kader van Maïs worden hedendaagse kunstinstallaties opgesteld en vinden allerlei performances plaats - interventies die ook als doel hebben dat de voorbijgangers hun stad een beetje leren kennen of met andere ogen bekijken. U kunt zich daarbij bijvoorbeeld laten verrassen door een performance van de Franse choreografe Lise Duclaux.

De aftrap van Maïs #4 wordt gegeven in de parking van de Schildknaapstraat, die de komende maand is omgetoverd in een tentoonstellingsruimte voor hedendaagse kunst. Op de negen verdiepingen mogen elf hedendaagse kunstenaars hun ding doen. Onder hen nogal wat namen van buitenlandse kunstenaars, die zich in Brussel hebben gevestigd. De tentoonstelling Code/Strate is 24 uur op 24 toegankelijk en het uitzicht vanuit de parking op de stad is erg mooi.

Om de performance van Lise Duclaux te kunnen meepikken, moet u op 26, 27 of 28 oktober in de buurt van het Sint-Katelijneplein zijn. In Danse, danse, danse tant que tu peux #2 stuurt ze zes dansers twee aan twee de straat op. De koppels dansen op hetzelfde moment, in verschillende straten van de wijk. Ze wandelen, stappen, lopen, springen... zonder elkaar uit het oog te verliezen, en blij lachend alsof de wereld rondom hen heen hen niet kan deren. Op kruispunten komen ze andere koppels tegen, dansen dan samen, en wisselen soms van partner.

Hun geheim waardoor ze zo door elkaar, door de dans en het ritme opgeslorpt lijken? Via discrete koptelefoons luisteren ze naar FM Brussel, op 98.8.

:: Lise Duclaux/Danse, danse, danse tant que tu peux #2 - Maïs #4 - 26 > 28.10 om 10u05, 13u35, 16u45 (Duclaux) (Maïs: 20.10 > 20.11.2006) - gratis -
Wijk Sint-Katelijneplein

Fijn dat je wil reageren. Wie reageert, gaat akkoord met onze huisregels. Hoe reageren via Disqus? Een woordje uitleg.

Lees meer over: Cultuurnieuws