Een op de vijf Brusselse werklozen kreeg vacature
De cijfers komen uit een studie naar de effecten van het activeringsprogramma voor werklozen van de Rijksdienst voor Arbeidsbemiddeling (RVA). Fons Leroy van de VDAB verklaart de grote verschillen tussen de drie gewesten doordat ieder Gewest zelf mocht invullen hoe streng ze werkzoekenden begeleidt.
"Vlaanderen heeft onmiddellijk voor het meest ruime schema gekozen. Elke nieuwe werkzoekende wordt bij ons verplicht begeleid en alle langdurig werklozen worden op drie jaar in begeleiding genomen. De andere gewesten hebben ervoor gekozen om slechts bepaalde leeftijdscategorieën van werkzoekenden na verloop van tijd te begeleiden. We hebben dus vanaf de aanvang een veel ruimer doelpubliek als uitgangspunt genomen."
In Vlaanderen gaan ook heel wat meer werkzoekenden aan het werk dan in de twee andere gewesten. In Vlaanderen is dat 57 procent tegenover 43 procent in Wallonië en Brussel.
Lees meer over: Economie
Fijn dat je wil reageren. Wie reageert, gaat akkoord met onze huisregels. Hoe reageren via Disqus? Een woordje uitleg.