Huizen in 'probleemwijken' moeilijk verzekerd tegen diefstal
Volgens zijn verzekeringsmakelaar Bruno Vandenbossche uit Anderlecht wordt het voor veel Brusselaars steeds moeilijker om zich te verzekeren. Hij beweert dat de verzekering geweigerd omdat de zaak in een zogenaamde "gevoelige buurt" ligt. En dat mag niet volgens de wet.
"We zitten met verschillende wetgevingen die bepalen onder welke voorwaarden verzekeraars verschillende premies mogen aanrekenen naargelang bijvoorbeeld de postcode of de ligging," zegt Wauthier Robyns van Assuralia. "Maar ze moeten wel kunnen bewijzen dat dat op een objectieve manier is gebeurd."
Het café in de Brogniezstraat is volgens Vandenbossche geen alleenstaand geval. Bovendien zou er ook racisme in het spel zijn. "De maatschappij laat me soms weten dat ze omwille van de familienaam niet willen verzekeren, maar dat willen ze nooit op papier zetten," aldus Vandenbossche.
"Dat zou niet mogen," zegt Robyns. "We hebben de wet Moureaux die verbiedt om een onderscheid te maken op basis van etnische oorsprong. Dat de schadekans het gevolg is van de naam die u draagt, dat kan niet."
Een tariferingsbureau voor diefstalverzekeringen bestaat niet. Zoeken tot u een maatschappij vindt die u wil dekken is de boodschap.
Lees meer over: Anderlecht , Economie
Fijn dat je wil reageren. Wie reageert, gaat akkoord met onze huisregels. Hoe reageren via Disqus? Een woordje uitleg.