PS/SP.A: 'Werkgelegenheidsagentschap Anderlecht werkt niet'
"Ik heb al een hele tijd het gevoel dat het geen zin heeft om in het bestuur te zetelen omdat er toch niets wordt ondernomen," zegt Elke Roex. "Ik drong er bijvoorbeeld van in het begin van de legislatuur op aan om de nieuwe samenstelling en statuten van de vzw te publiceren in het Staatsblad, maar dat is tot vandaag niet gebeurd. Als ik beslissingen wil nemen, dan geeft Willy Raes te kennen dat de raad van bestuur daarvoor niet bevoegd is."
De druppel die de emmer deed overlopen, is het feit dat de raad van bestuur al geruime tijd niet meer is samengekomen. De twee mandatarissen trokken vorige week hun conclusies. In een vergadering met burgemeester Gaëtan Van Goidsenhoven (MR) uitten ze hun ongenoegen.
Willy Raes bijt van zich af. "Ik ben verrast dat de dames me verwijten dat ik geen vergaderingen beleg, want zij waren bijna nooit aanwezig." Uit de notulen blijkt inderdaad dat Emmery in 2008 geen enkele keer aanwezig was; ook Roex was twee keer 'verontschuldigd'.
"Ik versta dat ze te weinig tijd hebben en liever naar recepties of naar de kapper gaan, maar dan moeten ze niet zeggen dat de raad niet samenkomt."
Roex geeft toe twee keer afwezig te zijn geweest. "Maar op de vergaderingen waarop ik wel aanwezig was, heb ik Raes nooit gezien. Hij gaf me bovendien elke keer de indruk dat de werking van het PWA hem nauwelijks interesseert."
De twee ontslagen hebben volgens Raes geen verstrekkende gevolgen voor de vereniging: "Als ze ontslag nemen, dan moeten ze maar een opvolger aanduiden." Overigens stapt Emmery ook uit de raad van bestuur van Mulieris, een vzw voor vrouwelijk ondernemerschap.
Lees meer over: Anderlecht , Economie
Fijn dat je wil reageren. Wie reageert, gaat akkoord met onze huisregels. Hoe reageren via Disqus? Een woordje uitleg.