Baby’s zijn niet meteen het doelpubliek waar musea zich gewoonlijk tot richten. Maar is daar nood aan? May Baby en Baby-Boum zijn twee evenementen die hierop inspelen en de deuren openen om deze kleine mensjes te vermaken.
Kunstworkshops voor baby's in Vorst en Jette
Voor de derde keer organiseert kunstcentrum Wiels uit Vorst May Baby. Gedurende drie lenteweekends zorgen zij voor artistieke workshops voor baby’tjes van zes maanden tot twee jaar oud. Terwijl de baby’s op ontdekking gaan met verf, geluid en allerlei voorwerpen in bepaalde kleuren en vormen, kunnen ouders elkaar ontmoeten.
“De vraag naar evenementen voor baby’s is heel groot,” zegt Frédérique Versaen, publieksbemiddelaar. “Het was meteen bij de eerste editie een gigantisch succes. Ik denk dat dit te maken heeft met de kleine appartementen in Brussel. Daarnaast zoeken ouders ook altijd andere ouders. Het is misschien een taboe, maar kinderen krijgen brengt veel moeilijkheden met zich mee en ouders willen daar met elkaar over praten.”
Kleinschalig
Ook Atelier 34zero Muzeum uit Jette komt met een initiatief dat zich op de allerkleinsten richt: Baby-Boum. Elke zaterdag wordt een museumzaal ingericht als veilige speelzaal zodat de baby’s kunnen spelen terwijl de ouders met elkaar praten.
“Ik kreeg het idee omdat ik zelf moeder ben geworden van een tweeling,” aldus Maren Dubnick, die zelf kunstenares is. “Ik hoop vooral op gemotiveerde ouders die zelf in de artistieke sector zitten en op termijn zouden willen meehelpen met kleine workshops in te richten voor de baby’s.”
Momenteel denkt Dubnick het evenement kleinschalig te houden, met een maximum van acht baby’s. Bij May baby verwachten ze een grotere opkomst: “Met een maximum van vijftien baby’s per workshop en 72 workshops in totaal, verwachten we 1.080 baby’s, en daar zijn de ouders nog niet eens bij gerekend.”
May Baby vindt plaats in Wiels (Van Volxemlaan 354, 1190 Vorst) op 23/5, 24/5, 30/5, 31/5, 6/6 en 7/6 van 10 tot 11u30, 14 tot 15u30 en 16 tot 17u30. Voor baby’s van 6 tot 24 maanden oud. Toegangsprijs 4 euro per persoon. De vernissage van Baby-Boum vindt plaats in Atelier 34zero (de Rivierendreef 334, 1090 Jette) op 9/5 om 15u. Voor baby’s van 6 tot 18 maanden oud. Toegang is gratis.
Lees meer over: Jette
Fijn dat je wil reageren. Wie reageert, gaat akkoord met onze huisregels. Hoe reageren via Disqus? Een woordje uitleg.