Menu

Iets gezien in de stad? Meld het aan onze redactie

Site by wieni
De organisaties van het Federaal Impulsfonds voor het Migrantenbeleid hebben geprotesteerd voor de kabinetten van de ministers Joëlle Milquet CDH) en Didier Reynders (MR). Bij de organisaties staat het water aan de lippen. In de federale regering is er nog altijd geen akkoord over de verdeling van de subsidies van de Nationale Loterij, met alle gevolgen vandien, ook voor enkele Brusselse organisaties.

Zo'n driehonderd vertegenwoordigers van organisaties van het Federaal Impulsfonds voor het Migrantenbeleid protesteren voor het kabinet van minister van gelijke kansen Milquet. De organisaties zijn boos omdat ze dit jaar nog geen subsidies hebben gekregen van de Nationale Loterij. Dat betekent een heuse financiële strop.

"Organisaties kunnen de lonen van hun medewerkers niet betalen, noch de vakantiepremies. Activiteiten worden geannuleerd en sommige organisaties verbergen zich omdat ze de huur niet kunnen betalen. Andere stappen naar de bank voor een oplossing omdat de subsidies niet betaald worden," zegt Fatima Bourarach, coördinatrice Mission Locale in Sint-Gillis.

Het jeugdhuis in Sint-Gillis is een van de organisaties die putten uit de jaarlijkse subsidiepot van 7,6 miljoen euro. Voor hun werking zijn de organisaties voor een groot stuk afhankelijk van de subsidies van de nationale loterij. Maar in de regering is er nog altijd geen akkoord over de verdeling van de centen. Er is zelfs sprake van om minder geld te stoppen in het Federaal Impulsfonds voor het Migrantenbeleid. De organisaties verwachten een snelle oplossing van de regering.

"De regering moet reageren op de vraag van de organisaties," aldus Bourarach. "De subsidies moeten zo snel mogelijk gestort worden en er moet een structurele oplossing komen voor het impulsfonds, een die meer zekerheid biedt."

De betogers zijn ontvangen door de ministers Milquet en Reynders, maar een oplossing is er niet uit de bus gekomen.

Fijn dat je wil reageren. Wie reageert, gaat akkoord met onze huisregels. Hoe reageren via Disqus? Een woordje uitleg.

Lees meer over: Brussel-Stad , Politiek