Menu

Iets gezien in de stad? Meld het aan onze redactie

Site by wieni
De veertigjarige Youssef Adraoui uit Anderlecht raakte drie jaar geleden gehandicapt na een verkeersongeval. Omdat er tot op vandaag nog steeds geen geschikte opvang voor hem gevonden is, moet hij noodgedwongen in een bejaardentehuis verblijven.

Drie jaar geleden werd de toen 37-jarige Youssef aangereden door een automobilist. Youssef gaat sindsdien zwaar gehandicapt door het leven. Sinds april 2007 verblijft hij in een bejaardentehuis in Anderlecht omdat er door juridisch getouwtrek nog steeds geen geschikte opvang voor hem gevonden is.

Ali, de broer van Youssef, gaf zijn baan en vrouw op om voor hem te zorgen. "Volgens de dokters is Youssef hier niet op zijn plaats en hoort hij thuis in een centrum voor jongere patiënten. Maar we hebben geen andere keuze en zijn het verzorgend personeel van dit bejaardentehuis ook zeer dankbaar voor hun zorgen."

De verzekeringsmaatschappij van de chauffeur die Youssef aanreed, wijst erop dat ze alle medische kosten en alle verblijfskosten betalen. Er werd ook een provisie van 50.000 euro uitgekeerd voor morele schade. Over geschikte opvang voor Youssef is er echter nog geen akkoord.

Ook weigert de verzekeringsmaatschappij om een schadevergoeding uit te keren voor Youssefs volledige werkongeschiktheid. Youssef was immers illegaal toen hij werd aangereden en dus is het onmogelijk om na te gaan hoeveel inkomsten hij derft door zijn handicap, zegt de verzekeringsmaatschappij. "Hij heeft inderdaad geen verblijfspapieren," zegt Ali. "Maar hij heeft er niet om gevraagd om aangereden te worden. Met al het geld van de verzekering krijgt hij zijn gezondheid niet terug."

Nog volgens de verzekeringsmaatschappij buigt een gerechtsdeskundige zich in april opnieuw over de zaak-Youssef.

Fijn dat je wil reageren. Wie reageert, gaat akkoord met onze huisregels. Hoe reageren via Disqus? Een woordje uitleg.

Lees meer over: Anderlecht , Samenleving