Anderlecht klaar voor Mexicaanse griep
Vandaag is het leger gestart met het transport van antivirale middelen en mondmaskers. De komende dagen zullen de gemeentelijke zorgmeldpunten zich kunnen bevoorraden.
Anderlecht is al helemaal klaar voor een eventuele uitbraak van de Mexicaanse griep, zegt burgemeester Gaëtan Van Goidsenhoven (MR).
"We hebben maatregelen genomen om een uitbreiding van de pandemie de baas te kunnen, zodat we mensen met Mexicaanse griep kunnen helpen."
"Met ons gezondheidscentrum kunnen we de Anderlechtenaren goed informeren," legt coördinator Francis D'Haeseleer uit. "Als de Mexicaanse griep echt uitbreekt, verspreiden we een gratis telefoonnummer."
Alle contact verloopt in de eerste plaats via de huisarts. Het is niet de bedoeling dat inwoners naar het gezondheidscentrum komen, maar het wordt het coördinatiecentrum voor alle diensten en dokters.
Anderlecht heeft ook een eigen voorraad maskers, handschoenen en zeep besteld. "Als de voorraad van de overheid niet voldoende is, hebben we toch materiaal voor ons personeel," aldus Francis D'Haeseleer.
Lees meer over: Anderlecht , Samenleving
Fijn dat je wil reageren. Wie reageert, gaat akkoord met onze huisregels. Hoe reageren via Disqus? Een woordje uitleg.