Bewoners rijkswachtkazerne niet blij met komst asielzoekers
Het gaat om een complex van 70 appartementen van de federale politie die deel uitmaken van de oude rijkswachtkazerne aan de Generaal Jacqueslaan in Elsene. In totaal moeten 370 asielzoekers er onderdak kunnen vinden.
Het complex wordt momenteel wel nog bewoond door een zestigtal politiemensen en hun familie. Zij zullen de gezamenlijke ruimtes moeten delen met de asielzoekers. Of het alleenstaande asielzoekers of gezinnen zijn die naar het complex worden gestuurd, is nog niet duidelijk.
'Geen gezonde situatie'
De bewoners staan niet meteen te springen om de komst van de asielzoekers. Ook de politievakbond VSOA vindt het een slecht idee om de asielzoekers in de woonkazerne op te vangen. Jan Schonkeren: "Je moet er toch rekening mee houden dat de asielzoekers in de kazerne geconfronteerd gaan worden met politiemensen. Politiemensen die vaak asielzoekers moeten uitzetten of oppakken. Daarom vinden wij het geen goed idee om politiemensen en asielzoekers in dezelfde kwartieren samen te brengen. We vinden dit dan ook absoluut geen gezonde situatie."
Deze week volgt nog een informatievergadering met de bewoners, de federale politie en Fedasil. Philip Van Hamme van het NSPV laat weten "dat één van de voorwaarden van de komst van de asielzoekers is dat er geen overlast wordt veroorzaakt. Fedasil gaat daar op toezien." De huidige bewoners weten ook niet welke
Federale regering vordert gebouwen op
Een dag voor het akkoord over de regularisatiecriteria, maakte de federale regering bekend dat drie gebouwen opgevorderd worden voor opvang van asielzoekers.
In totaal wil de overheid op die manier aan 570 asielzoekers opvang bieden. De bestaande opvangcentra zitten immers overvol en Fedasil moet momenteel honderden asielzoekers onderbrengen in hotels.
Lees meer over: Elsene , Samenleving
Fijn dat je wil reageren. Wie reageert, gaat akkoord met onze huisregels. Hoe reageren via Disqus? Een woordje uitleg.