Menu

Iets gezien in de stad? Meld het aan onze redactie

Site by wieni
In de Hoofdstedelijke Openbare Bibliotheek op het Muntplein kunnen bezoekers voortaan 700 kranten lezen uit de hele wereld. De kranten zijn digitaal te raadplegen op extra brede schermen op de eerste verdieping van de bib en de service is gratis.

De krantenleeshoek in de bib op het Muntplein is een populaire, drukbezochte plek. Want bezoekers kunnen er twintig kranten inkijken in acht verschillende talen. Maar de Brusselse Congolezen, Portugezen of Hongaren vinden er niet echt wat ze zoeken. Dat verandert, want voortaan zijn er 700 digitale kranten in veertig talen beschikbaar.

"Hier komen mensen van meer dan 130 verschillende nationaliteiten. We gaan dus veel meer klanten kunnen bedienen," zegt educatief medewerker Patrick Auwelaert.

Het systeem bezit een eenvoudige zoekfunctie die toelaat kranten per land op te zoeken of in een taal naar keuze. Een ruime keuze aan kranten uit China, Maleisië of Kazachstan bijvoorbeeld. Maar ook een Vlaamse krant is makkelijk terug te vinden.

De Brusselse Hoofdstedelijke Bibliotheek vindt investeren in andere talen belangrijk. De krantenservice is gratis, een bibliotheekkaart mag, maar is niet verplicht.

Fijn dat je wil reageren. Wie reageert, gaat akkoord met onze huisregels. Hoe reageren via Disqus? Een woordje uitleg.

Lees meer over: Brussel-Stad , Samenleving