Cellen van parket worden niet meer gepoetst
Slechts drie van de 42 cellen in het nieuwe gebouw van het Brusselse parket zijn uitgerust met een toilet. Soms zijn er lange wachttijden voor de gevangenen die naar het gemeenschappelijk toilet willen, waardoor sommigen hun behoeften in de cel doen.
De technische dienst van het parket van Brussel is het beu om de behoeften van de gevangenen op te ruimen. Sinds maandag weigert het personeel om de cellen van het Portalisgebouw nog schoon te maken.
Vakbondsafgevaardigde Marie-France Auvertin: "Het personeel heeft een contract om te poetsen in het kantoorgebouw, niet in de cellen. Officieel horen de cellen niet bij het parket, maar zijn ze van de politie. We moeten die cellen dus niet poetsen. Bovendien zijn de mensen niet beschermd en hebben ze geen aangepast materiaal."
Het gemeenschappelijk vakbondsfront eist meer toiletten en een gespecialiseerde schoonmaakfirma.
Verschillende diensten van Justitie in Brussel hebben tussen april en juni van vorig jaar hun intrek genomen in het Portalisgebouw, tegenover het Justitiepaleis.
Lees meer over: Brussel-Stad , Samenleving
Fijn dat je wil reageren. Wie reageert, gaat akkoord met onze huisregels. Hoe reageren via Disqus? Een woordje uitleg.