Duizend mensen stappen op in Europese vakbondsbetoging
Lees ook: Geen treinen door 24-urenstaking
Het gemeenschappelijk vakbondsfront voert woensdag in Brussel actie naar aanleiding van de actiedag tegen de Europese bezuinigingskoers. Een delegatie trekt van de ambassade van Spanje naar het Berlaymontgebouw, een tweede groep vertrekt aan de ambassade van Cyprus.
Voor de ambassade van Spanje voerden een tweehonderdtal manifestanten, onder wie ook enkele Spanjaarden, actie met pannen, trommels, fluiten en enkele bommetjes. Het kwam ook tot duw- en trekwerk met de opgetrommelde politie.
Een delegatie van de vakbonden ging de ambassade binnen om hun bezorgheid over de Europese besparingspolitiek te uiten. Vervolgens trok de groep naar de Duitse en Griekse ambassade, alvorens beide optochten aan het Berlaymontgebouw samenkomen.
Alle manifestanten verzamelden zich op het Schumanplein, terwijl de vakbondsvoorzitters het Berlaymontgebouw binnengingen.
Lees meer over: Samenleving
Fijn dat je wil reageren. Wie reageert, gaat akkoord met onze huisregels. Hoe reageren via Disqus? Een woordje uitleg.