Housing First geeft daklozen woning
Staatssecretaris voor Armoedebestrijding Maggie De Block (Open VLD) stelde het programma woensdag voor, samen met minister Koen Geens (CD&V) die via de Nationale Loterij het geld ter beschikking stelt.
Housing First richt zich op chronisch daklozen en biedt hen zonder voorwaarden een woning aan. Dat moet hen stabiliteit bieden en hun zelfrespect verhogen. Tegelijkertijd staan ook meerdere hulpmogelijkheden ter beschikking zoals medische zorg of psychiatrische hulp.
In Brussel worden twee projecten gefinancierd, van SMES-B en Straatverplegers. 12 tot 25 mensen krijgen een woonst. Ook in Gent, Luik, Charleroi en Antwerpen komen er initiatieven. Twee jaar na elkaar krijgt het project jaarlijks 860.000 euro.
Housing First werd bedacht door New York en door hulpverleners voorgesteld aan De Block. In het buitenland is het systeem al uitgebreid getest. 80 procent van de mensen verbleef er na twee jaar nog in de woning. "Housing First is niet goedkoop maar het kost onze maatschappij veel meer als deze mensen belanden in de tijdelijke, urgente nachtopvang, in een ziekenhuis, in een gevangenis of in een psychiatrische instelling", zegt De Block.
Oppositiepartij Groen heeft kritiek op De Block. Parlementslid Wouter De Vriendt vindt dat het te lang geduurd heeft voor het project werd uitgevoerd en trekt ook in twijfel of er wel voldoende budget is uitgetrokken.
Lees meer over: Samenleving
Fijn dat je wil reageren. Wie reageert, gaat akkoord met onze huisregels. Hoe reageren via Disqus? Een woordje uitleg.