Menu

Iets gezien in de stad? Meld het aan onze redactie

Site by wieni
In Brussel bloeit de middenstand op weinig plaatsen beter dan in Molenbeek. Fruitwinkels, theehuizen en speciaalzaken allerhande tieren er welig. Soms te welig. En daarom heeft de gemeente een eigen controledienst: zes controleurs die dagelijks winkelen. [1 reactie]

444 geopende dossiers sinds begin dit jaar. De Molenbeekse winkel- en handelscontroleurs zitten niet stil. Met oog voor de flagrantste overtredingen maar ook de kleinste details.

"Mensen die hun afval te vroeg buiten zetten maken we duidelijk dat ze het terug moeten nemen," laat een controleur weten. "Indien ze dit niet doen, riskeren ze een boete tot 250 euro."

Een kleine overtreding, maar vele kleintjes maken een groot probleem. Ook veiligheid en hygiëne worden nauwlettend in het oog gehouden.

"Het is een complexe bezigheid die veel kennis vereist, " laat een andere controleur weten. "Je moet goed kunnen communiceren en contact houden met de handelaars en de omwonenden. De economische activiteiten in een buurt zijn belangrijk, maar ze mogen niet voor overlast in de buurt zorgen."

Fijn dat je wil reageren. Wie reageert, gaat akkoord met onze huisregels. Hoe reageren via Disqus? Een woordje uitleg.

Lees meer over: Sint-Jans-Molenbeek , Samenleving