Pétitions-Patrimoine wil station van Etterbeek beschermen
De vereniging wil het gebouw uit het begin van de twintigste eeuw vooral laten klasseren voor het smeedwerk aan de trappen achteraan het station, een voorbeeld van hoogstaande ijzersmeedkunst. Ook de overdekte binnenplaats is volgens vzw Pétitions-Patrimoine een waardevol overblijfsel.
Het station van Etterbeek is ook één van de laatse drie Belgische stations met een zeldzame constructie: het is op een brug gebouwd, waaronder de sporen lopen. Het station is volgens de vzw nog niet bedreigd, maar het gaat om een preventieve maatregel. Eens er plannen tot afbraak of heraanleg worden gemaakt, is het vaak al te laat, klinkt het.
Tijdelijk
Ter bescherming van het erfgoed, verplicht een ordonantie de staatssecretaris van Monumenten en Landschappen (Charles Picqué, PS) gebouwen en monumenten tijdelijk twee jaar te beschermen, wanneer minstens 150 mensen daarom vragen.
Tijdens die twee jaar onderzoekt de Koninklijke Commissie voor Monumenten en Landschappen met de hulp van historici en experts of het gebouw of monument definitief geklasseerd moet worden.
Pétitions Patrimoines zal proberen de nodige 150 handtekeningen te verzamelen om de procedure tot bescherming te starten. Momenteel staat de teller op 50 handtekeningen.
Lees meer over: Elsene , Samenleving
Fijn dat je wil reageren. Wie reageert, gaat akkoord met onze huisregels. Hoe reageren via Disqus? Een woordje uitleg.