Veilinghuis Flagey haalt miniatuur SS-soldaatjes uit collectie
Veilingmeester Michel Pinckaers van de verkoopszaal Flagey heeft zo'n vijftig miniatuur SS-soldaatjes en kopstukken van het naziregime uit de collectie soldaatjes moeten halen... onder druk van enkele joodse verenigingen.
"Volgens de Belgische wet mag ik ze wel verkopen," zegt Pinckaers. "Maar ik haal ze liever weg, want ik wil niet met het naziregime geassocieerd worden."
De hele collectie speelgoedsoldaatjes, zo'n 200 stuks dateren van de jaren '30, '40 en '50 en zijn van Duitse makelij. "Ze zijn gemaakt na de oorlog in een Duitse fabriek, en sommige soldaten dragen dus de uniformen met de gekende tekens," zegt Pinckaers.
Het zijn geen tinnen soldaatjes, maar ze zijn vervaardigd uit papier-maché en lijm. Vandaag zijn ze gegeerd bij heel wat collectioneurs.
De hele collectie is woensdag per opbod verkocht, zonder de SS-soldaatjes. Die zijn intussen teruggestuurd naar de eigenaar.
Lees meer over: Elsene , Samenleving
Fijn dat je wil reageren. Wie reageert, gaat akkoord met onze huisregels. Hoe reageren via Disqus? Een woordje uitleg.