Menu

Iets gezien in de stad? Meld het aan onze redactie

Site by wieni
In het Scheutbos in Sint-Jans-Molenbeek is een rietgors gesignaleerd. Dat is niet de naam van een Japans modegerecht, wél van een erg zelfzame vogel in onze contreien.

Het Scheutbos kreeg onlangs nog een grondige schoonmaakbeurt. Dat de rietgors er nu gezien is, betekent dat het natuurgebied heel gezond is, aldus schepen van Leefmilieu Jan Gypers (Open VLD) op deredactie.be.

De rietgors, in het Latijn Emberiza schoeniclus, leeft in het riet dat groeit langs meren, vijvers en moerassen. Hij is ongeveer 15 centimeter groot. In het voorjaar en in de zomer is hij duidelijk herkenbaar aan zijn pikzwarte kop. In de winter kan hij makkelijk verward worden met de ijsgors of zelfs met de huismus.

Fijn dat je wil reageren. Wie reageert, gaat akkoord met onze huisregels. Hoe reageren via Disqus? Een woordje uitleg.

Lees meer over: Sint-Jans-Molenbeek , Samenleving