Menu

Iets gezien in de stad? Meld het aan onze redactie

Site by wieni
De Ronde van Frankrijk is meer dan de wielerploegen alleen. Marc Van Staen zet in zijn boek de mensen 'achter de schermen van de Tour' in de schijnwerpers.

"Mijn goede vriend Albert Verdeyen, die tijdens de Tour als kok werkt voor een paar wielerploegen, nodigde me een paar jaar geleden uit om een rit te volgen," begint de 53-jarige Van Staen. "Ik heb er mijn ogen flink de kost gegeven. Dit boek is tot stand gekomen door al de mensen die ik heb ontmoet. Het is zoals met een bolletje wol: hoe meer je aan het draadje trekt, hoe meer stof je krijgt."

De mensen die in het boek aan bod komen, zijn van allerhande pluimage. Van de speaker van de wielerwedstrijd tot een schilderes die portretten maakt van de coureurs en haar werk tentoonstelt langs de wegen waar de Tour passeert. Natuurlijk ontbreken ook de mecanicien, bodyguard, sportleider en verzorger niet. Aan de hand van leuke anekdotes neemt u een duik achter de schermen van de Tour. "Je komt ook bijvoorbeeld veel te weten over de voeding van de renners. Of nog, hoe de organisatie van de Tour in elkaar zit. Natuurlijk heeft Brussel ook zijn plaats in het boek. Je komt te weten hoe moeilijk het is om als stad een aankomst of start in de wacht te slepen, en hoe het voor onze hoofdstad is verlopen. Het voorwoord komt van Philippe Gilbert."

Anders dan de rest
Marc Van Staen schreef eerder al het boek Stoemp voor chef-kok Albert Verdeyen en de Franstalige biografie van Paul Van Himst. Met dit nieuwe project heeft hij zich aan een onderwerp gewaagd waarover al tientallen boeken zijn geschreven. Toch is zijn boek anders dan de andere, vindt hij. "Veel boeken over de Tour gaan over de competitie, de wielrenners, de sportieve anekdotes en de geschiedenis. Dit is geen verhaal, dit is een promenade in de coulissen om de lezer te tonen wie je daar allemaal ontmoet. Het is een andere kijk op de Tour. Een nieuwe kijk op de allergrootste rittenkoers."

:: Marc Van Staen, Achter de schermen van de Tour, uitg. Lannoo, 160 blz., 19,95 euro

Fijn dat je wil reageren. Wie reageert, gaat akkoord met onze huisregels. Hoe reageren via Disqus? Een woordje uitleg.

Lees meer over: Sport