Drugs zichtbaarder in de stad: ‘Probleem dat veel opvallender is geworden’

Bekijk ook de afspeellijst: maandag 26 september 2022
Updated: 27-09-2022 - 10:14

Het druggebruik in onze hoofdstad is zichtbaarder dan ooit. In sommige wijken is het zelfs de normaalste zaak van de wereld geworden. "Zelfs aan de schoolpoort wordt er gedeald. Daar was ik van geschrokken," zegt een voorbijganger op het Beursplein. "Er zijn veel druggebruikers hier in het centrum," zegt een buurtbewoonster dan weer. "Het is een probleem dat veel opvallender is geworden."

Ona Lories, student journalistiek schreef een artikel in 'Erasmix' over hoe jongeren heel snel aan drugs raken. Volgens artikel kan één op twee Vlaamse en Brusselse jongeren binnen een dag aan coke of ketamine raken.

Ona Lories, student journalistiek over haar artikel.

Dealen met drugs

Steeds vaker word je in het straatbeeld geconfronteerd met mensen die harddrugs gebruiken. Een gebruikersruimte moet de overlast helpen beperken. Maar Brussel worstelt met het toenemend druggebruik.
Meer nieuws uit Brussel

Nieuws en cultuur uit Brussel in je mailbox?