De Deense speelgoedgigant Lego heeft 29 Lego-belevingscentra overgenomen van de Britse groep Merlin Entertainments, waaronder het belevingscentrum in het shoppingcentrum Docks Bruxsel. Dat maakte het bedrijf woensdag bekend in een persbericht.
© Saskia Vanderstichele
| Het Lego-belevingscentrum in Docks Bruxsel.
Lego koopt Lego-belevingscentrum in Docks Bruxsel
Het 'Lego Discovery Centre' opende in 2022 de deuren in Docks Bruxsel. Kinderen kunnen er op een oppervlakte van 3.000 vierkante meter kennismaken met het gamma van Lego, door speciale bouwwerken te maken of een 4D-cinema te bezoeken.
Ook de andere belevingscentra die Lego nu overneemt, bevinden zich binnen, vaak in een shoppingcentrum. Jaarlijks trekken ze vijf miljoen bezoekers.
"Die centra vormen een belangrijke aanvulling op ons wereldwijde netwerk van winkels", zegt Lego-topman Niels Christiansen woensdag in het persbericht.
Lego betaalde voor de koop zo'n 200 miljoen pond, omgerekend zo'n 229 miljoen euro.
Voor Merlin Entertainments, dat al twintig jaar samenwerkt met Lego, betekent de verkoop dat de Britten zich kunnen toeleggen op de groei van de Lego-pretparken. Daarvan zijn er wereldwijd elf: het meest recente opende deze zomer in Shanghai. Merlin Entertainments is ook eigenaar van het London Eye en van de wassenbeeldmusea Madame Tussauds.
Lees meer over: Brussel , Economie , lego discovery centre , Docks Bruxsel , lego