De bibliotheek van Jette lanceert een inzamelactie voor legoblokken. Aanleiding zijn de Vlaamse en Brusselse Open Monumentendagen. “We zouden graag een monument in Jette eren en verwelkomen alle suggesties van onze gebruikers.”
Tijdens de week van 15 september wil de bibliotheek met zoveel mogelijk mensen kunnen bouwen aan lego-gebouwen.
De actie omvat meer dan blokken stapelen, vertelt Maarten Colette. "De wereld van Lego heeft raakvlakken met de wereld van taal, boeken en verhalen. Het correspondeert wonderwel met de missie van de gemeentelijke bibliotheek om een plaats te zijn waar ruimte is voor rust, reflectie en bezinning."
Oud en jong zijn welkom om in de week van 15 september mee te bouwen en ook te praten over en rond hun bouwwerken. "Kinderen of volwassenen die bouwen met Lego bouwen eigenlijk ook aan een samenwerking, aan vormen van communicatie."
De actie is voor bib ook een manier om meer mensen te lokken, want een bib is in hun ogen meer dan een plek waar men boeken kan lenen. "Iedereen kent Lego, iedereen bouwt graag en het is een heel laagdrempelige activiteit die veel die potentieel veel mensen naar de bib kan leiden."
Saïd had zelf twee zakken legoblokken op overschot en wilde, letterlijk, zijn steentje bijdragen aan het initiatief.
Lees meer over: Saïd in the City , Jette , Cultuurnieuws , Events & Festivals , lego , Open Monumentendagen , open monumentendag
Fijn dat je wil reageren. Wie reageert, gaat akkoord met onze huisregels. Hoe reageren via Disqus? Een woordje uitleg.