Meer dan negen op de tien werkloze 55-plussers in Brussel zullen hun werkloosheidsuitkering verliezen in januari, aangezien ze nog geen dertig jaar of langer gewerkt hebben. Dat blijkt uit cijfers die Kamerlid Axel Ronse (N-VA) opgevraagd heeft bij minister van Werk David Clarinval (MR), meldt Het Laatste Nieuws dinsdag.
Negen op de tien werkloze 55-plussers in Brussel verliezen uitkering in januari
In het algemeen zullen 49.197 Belgen ouder dan 55 jaar in januari hun werkloosheidsuitkering verliezen, omdat ze nog geen dertig jaar of langer gewerkt hebben. Zes op de tien hebben al meer dan vijf jaar niet gewerkt. Een op de drie krijgt al langer dan tien jaar een werkloosheidsuitkering. Een op de twaalf - dat zijn 4.354 mensen - werkt al langer dan twintig jaar niet meer.
10.586 55-plussers die een werkloosheidsuitkering ontvangen, hebben minstens dertig jaar gewerkt en kunnen hun uitkering behouden. In Brussel voldoet slechts 6,4 procent aan die voorwaarde. In Wallonië is dat 18,3 procent en in Vlaanderen 23,5 procent.
De beperking van de werkloosheid in de tijd raakt vooral Brusselaars en Walen, omdat er verhoudingsgewijs meer werklozen wonen. Werkloze 55-plussers blijven er ook langer in de werkloosheid hangen. In Brussel heeft 43,5 procent van hen al langer dan tien jaar geen baan meer, in Vlaanderen is dat 28,5 procent.
In Brussel en in Wallonië krijgen respectievelijk een op de acht en een op de tien werkloze 55-plussers al langer dan twintig jaar een werkloosheidsuitkering. In Vlaanderen zit 6 procent van de werkloze 55-plussers al langer dan twintig jaar zonder werk.
Lees meer over: Brussel , Economie , Beperking werkloosheidsuitkering , David Clarinval , werkloosheid