Zowat 300 mensen zijn zondagmiddag voor de Franse ambassade in Brussel bijeengekomen om hulde te brengen aan Aboubakar Cissé, een 22-jarige man die eind april doodgestoken werd in een Franse moskee. De demonstranten voerden actie tegen islamofobie en tegen het geweld dat Brugse hooligans pleegden tegen de Brusselse bevolking in de marge van de bekerfinale.
©
DVLKO
| De Franse ambassade langs de Hertogstraat.
Zowat 300 mensen betogen voor Franse ambassade tegen islamofobie
Aboubakar Cissé kwam op 25 april om het leven nadat hij 57 messteken toegediend kreeg in de gebedszaal van een moskee in La Grand-Combe, een gemeente in het Zuid-Franse departement Gard. Zijn aanvaller filmde de feiten en haalde in die opname ook uit naar de islam en zijn gelovigen. De dader werd intussen in verdenking gesteld van moord met een motief ingegeven door ras of religie. Volgens het collectief Bruxelles Panthères gaat het om een islamofobe moord.
"Islamofobie doodt. De moord op Aboubakar is een van de vele bewijzen", dixit het collectief. Dat hekelt een "islamofobe propagandacampagne die al tientallen jaren duurt". Daarbij maakt de organisatie gewag van "vernederend beleid" of media die "haat jegens moslims propageren".
Het geweld met de bekerfinale van 4 mei komt neer op "racistische aanvallen" en toont de nood aan frontvorming tegen alle vormen van racisme en extreemrechts aan, voegt de organisatie Front de Mères Belgique toe.
Na afloop trokken de deelnemers naar het Noordstation, waar ze deelnamen aan de betoging en optocht voor een staakt-het-vuren in Palestina.
Lees meer over: Politiek , Aboubakar Cissé , bruxelles pantheres , Front de Mères Belgique , Franse ambassade , islamofobie