Menu

Iets gezien in de stad? Meld het aan onze redactie

Site by wieni

Reporter Saïd mocht even langsgaan bij Corentin Crutzen om te praten over de filosofie van Oxalis, de plantaardige koksschool van Brussel. Hij vroeg ook naar tips om wortelen klaar te maken en kreeg er meteen een gouden tip bij.

Eerste volledige plantaardige koksschool opent in Oudergem

© BRUZZ
03/09/2025
Updated: 04/09/2025 14.27u

Oxalis, naar verluidt de eerste volledig plantaardige koksschool van ons land, opent weldra de deuren in Oudergem. Twaalf chefs zullen er zowel particulieren als professionelen leren koken zonder dierlijke producten. Zaterdag staat een eerste opendeurdag op het programma.

Uit een studie van Proveg uit 2022 bleken steeds meer mensen minstens een dag per week geen vlees te eten. Vooral in de hoofdstad was dat het geval. 42 procent van de bevraagde Brusselaars gaf aan een dergelijk patroon te volgen. Dat was meer dan in Vlaanderen en Wallonië, waar het aandeel respectievelijk 33 procent en 29 procent bedroeg.

Corentin Crutzen (33), oprichter van Oxalis, maakte die tendens van dichtbij mee. Hij staat al 13 jaar achter het fornuis en geeft sinds een drietal jaar plantaardige kooklessen aan particulieren. Het aantal deelnemers nam de voorbije jaren gestaag toe. “In 2024 moest ik het aantal lessen verdubbelen”, klinkt het.

Om een antwoord te bieden aan die belangstelling, stampte hij Oxalis uit de grond. “Hotelscholen richten zich nog te vaak op klassieke keuken. Hier kunnen mensen op een toegankelijke manier bijleren over, wat voor mij, de keuken van de toekomst is.”

‘Food porn’

Twaalf experts in de plantaardige kookkunst zullen er vormingen geven, gaande van onder meer plantaardige patisserie tot natuurlijke fermentatie. De lessen voor particulieren duren doorgaans drie à vier uur en zijn verdeeld per thema, zoals veganistische barbecue, Belgische klassiekers zonder dierlijke producten en plantaardige ‘food porn’.

Op woensdagnamiddagen zullen er ook aangepaste lessen zijn voor kinderen, samen met hun ouders of grootouders.

Professionelen kunnen zich inschrijven voor vormingen van acht modules, verdeeld over twee dagen, of zich verder specialiseren in specifiekere thema’s. De verschillende gaarwijzen van groenten onder meer, of vegan desserts.

Zaterdag 6 september staat de eerste opendeurdag op het menu. Geïnteresseerden kunnen er kennismaken met het team, en deelnemen aan verschillende ateliers van 45 minuten aan een vrije bijdrage. De eerste officiële vormingen starten 11 september.

Peter van het project is de Belgische sterrenchef René Mathieu. “Ik geloof er sterk in dat de vormingen een handig middel zijn om de voordelen van plantaardige keuken over te brengen aan toekomstige generaties”, voegt hij toe.

Fijn dat je wil reageren. Wie reageert, gaat akkoord met onze huisregels. Hoe reageren via Disqus? Een woordje uitleg.

Lees meer over: Oudergem , Samenleving , Milieu , Oxalis , Corentin Crutzen