Begonia 

| "Ons doel is voornamelijk om in te zetten op de zelfontplooiing van onze leden en hun horizon te verbreden”, klinkt het bij Begonia-voorzitsters Hafsa Lamrabet (18) en Hayate Boutalliss (21).

'Girly' jeugdbeweging Begonia wil 'safe space' zijn voor jonge meisjes in Brussel

Indra Rypens
© BRUZZ
20/04/2025

Begonia, een jeugdbeweging voor Brusselse meisjes tussen zes en vijftien jaar oud, houdt zondagnammidag haar welkomsfeest in Koekelberg. Maar de organisatie wil niet zomaar de zoveelste jeugdbeweging zijn in de hoofdstad. “We willen een safe place zijn waar meisjes volledig kunnen openbloeien”, klinkt het bij initiatiefneemsters Hafsa Lamrabet (18) en Hayate Boutalliss (21).

Lamrabet en Boutalliss zijn zelf al jaren actief in het Brusselse speelpleinwerk. “Zelf heb ik mijn jeugd doorgebracht op het speelplein en daar koester ik geweldige herinneringen aan”, vertelt Lamrabet aan BRUZZ. "Die ervaringen wil ik ook kunnen doorgeven aan andere meisjes."

Ondanks hun eigen positieve ervaringen op het speelplein, merkten de studentes dat de drempel voor meisjes vaak hoger ligt om deel te nemen aan buitenactiviteiten dan voor hun mannelijke leeftijdsgenoten. Met Begonia willen ze die drempel verlagen en voor "een 100 procent girly omgeving" gaan.

Openbloeien

De meisjeswerking Begonia bestond al langer, maar toen de vorige oprichtster er de brui aan gaf, besloten Lamrabet en Boutalliss de organisatie nieuw leven in te blazen. “We blijven natuurlijk luchtige activiteiten organiseren, zoals halloweenfeestjes, barbecues en uitstappen overal in Brussel, maar ons hoofddoel is de zelfontplooiing van onze leden en het verbreden van hun horizon", klinkt het.

Zo zijn de voorzitsters onder andere van plan om workshops te organiseren, waarbij de deelneemsters een website leren ontwerpen of hoe ze een eigen bedrijf kunnen oprichten. “De vorige voorzitster koos de naam Begonia, wat een bloem is. Die naam blijft behouden, omdat het perfect past bij het doel: we willen de meisjes doen openbloeien”, besluit Boutalliss.

Het openingsfeest van Begonia vindt vandaag tussen 13u-18u plaats in de Pantheonlaan 14 in Koekelberg.

190425 Begonia

Begonia 

| De organisatie verwacht dat er morgen een dertig- à veertigtal aanwezigen zullen zijn op het openingsfeest.

Iets gezien in de stad? Meld het aan onze redactie

Site by wieni