Het Brusselse café Het Goudblommeke in Papier is door The European Bar Guide uitgeroepen tot het beste café van Europa. Met een 9,7 op 10 haalde het kunstenaarscafé een bijna perfecte score.

©
The European Bar Guide
| Het café groeide uit tot een ontmoetingsplaats voor heel wat kunstenaars van de surrealistische beweging.
'Het Goudblommeke in Papier' is het beste café van Europa
“Het Goudblommeke in Papier combineert verschillende essentiële elementen die een geweldig café maken”, schrijft de gids. “De stijl en het interieur kiezen voor een vintage esthetiek, met een muur die bedekt is met antieke ingelijste kunstwerken die over het algemeen neigen naar middeleeuwse invloeden en bloemige romantiek”.
Vooral de bieren, waaronder streekproducten zoals Verschueren Saison, bieren van brouwerij De Ranke en Stouterik van het vat en van Brasseries de la Senne, vielen bij The European Bar Guide in de smaak. “Door de nieuwe samenwerking met Verschueren, zijn de bieren vernieuwd, met een werkelijk uitstekende selectie aan perfect redelijke prijzen, waardoor de zaak naar een bijna mythisch niveau wordt getild”, klinkt het.
Thuis voor artiesten
Het café mag nu dan wel in de schijnwerpers van The European Bar Guide staan, toch is het al veel langer gekend in creatieve middens. In 1944 kocht kunsthandelaar, dichter en theatermaker Geert van Bruaene het café. Het groeide uit tot een ontmoetingsplaats voor heel wat kunstenaars van de surrealistische beweging. Zo waren surrealisten als Marcel Mariën, René Magritte, Louis Scutenaire en Cobra’s Dotremont en Alechinsky er regelmatig te vinden voor een glas. Ook schrijvers als Hugo Claus en Louis Paul Boon liep je er tegen het lijf.
In juli 1997 klasseerde de Koninklijke Commissie voor de bescherming van Monumenten en Landschappen van het Brusselse Gewest de drie gelagzalen en de gevel van Het Goudblommeke in Papier als een beschermd monument. Het café heeft ook een gevarieerd programma: van lezingen en concerten tot poëzie en literatuur.
Lees meer over: Brussel-Stad , Samenleving , Resto & Bar , Het Goudblommeke in Papier , The European Bar Guide , café