BRUZZ

Onbekenden plaatsen beeldje van Robert Schuman op gevel Heilig-Hartkerk in Europese wijk

© BRUZZ
11/05/2025
Updated: 11/05/2025 10.05u

Aan de Heilig-Hartkerk in de Europese wijk staat sinds vrijdag een nieuwe beeldje in een nis op de gevel. Het beeldt Europees grondlegger Robert Schuman uit, vertelt de anonieme initiatiefnemer.

Het beeldje dook vrijdag op aan de gevel van de Heilig-Hartkerk in de Corregiostraat. Maar naar wie het er geplaatst heeft en wie het afbeeldt, heeft Eric Deblon, voorzitter van de kerkfabriek, voorlopig het raden.

“Verschillende verenigingen en gemeenschappen gebruiken de kerk. Wekelijks komen er meer dan 1.000 mensen samen. Het belooft een lange zoektocht te worden”, zegt hij aan de telefoon.

De RTBF slaagde erin om de plaatser te contacteren. Die legt uit dat het om een 3D geprint beeldje van Robert Schuman gaat. De initiatiefnemer, die anoniem wil blijven, wil daarmee de 75ste verjaardag van de Europese Gemeenschap voor Kolen en Staal (EGKS) herdenken, op 9 mei.

"Daarnaast staat meneer Schuman ook op de lijst van kandidaten om heilig te verklaren (hij werd door Franciscus 'eerbiedwaardig' verklaard, een voorstadium voor zalig- en heiligverklaring, red.). Daar heeft hij echter een mirakel voor nodig. Zijn verschijning op de kerk kan zo'n mirakel zijn."

Of het beeldje mag blijven staan dan wel moet verdwijnen, moet nog blijken.

2025-05-10-Heilig Hartkerk beeldje

BRUZZ

| Het onbekende beeldje aan de Heilig-Hartkerk.

Iets gezien in de stad? Meld het aan onze redactie

Site by wieni